Co je MAN TGE

Přehled modelů

Nové MAN TGE je užitkové vozidlo, které přináší zkušenosti: ať už na stavbě, v lesnictví nebo pro přepravu osob – bez problémů zvládá téměř každý terén.

Jednoduchá kabina MAN TGE

 • Mnoho možností použití nástavby
 • Maximální délka nástavby až 5570 mm
 • Maximální možnost až 1,8 t

Podvozek TGE s krátkou kabinou

Podvozek MAN TGE s krátkou kabinou s sebou přináší nekonečné možnosti pro váš pracovní den a je jedno, kde ten den probíhá. Každou jednotku TGE lze přestavět podle vašich přání a zvládne tak téměř každou práci.

Nejlépe vybavená

Díky maximální délce nástavby 5570 mm a nosnosti podvozku až 1,8 t je jednoduchá kabina TGE nejlépe vybavena pro nástavby všech typů.

Mnohostranné použití

Vedlejší pohony z motoru pro vozidlo s předním pohonem nebo pohonem 4x4 všech kol zajišťují to, že je vaše vozidlo MAN mnohostranně použitelné. Pro pohon zadních kol je zde přídavný vedlejší pohon na straně převodovky s ještě větším výkonem, takže ani tady nezůstane žádné přání nesplněno.

Příslušenství pro každou potřebu

Díky četnému příslušenství dostupnému z výroby, jako jsou plachty, úložný prostor, nosič žebříků nebo také majáky vybavíte svou jednoduchou kabinu zcela podle svých potřeb.

Detaily vozidla

Skříňové vozidlo MAN TGE

 • Velký ložný prostor až 18,4 m3
 • Vynikající zajištění nákladu díky až 14 vázacím okům a volitelným vázacím kolejnicím na podlaze, stěnách a střeše
 • Sériově s LED osvětlením ložného prostoru

Skříňové vozidlo MAN TGE

Vaše nové skříňové vozidlo MAN TGE převeze bezpečně do cíle vše, co chcete přepravovat. V jeho úložném prostoru s objemem až 18,4 m3 najde vše své místo.

Bezpečnější úložný prostor

Až 14 uvazovacích ok a další uvazovací kolejnice na podlaze, bočních stěnách a na dělící příčce a také pod podlahou se starají o to, aby váš náklad zůstal na svém místě.

Vnímaví asistenti

Aby nejen náklad, ale také řidič dorazili do cíle v dobré kondici, nabízí vám MAN TGE množství volitelných jízdních asistenčních a bezpečnostních systémů, jako např. asistenta ochrany boku, asistenta pro vyparkování a asistenta v případě bočního větru.

Mobilní pracoviště

Ergonomické místo řidiče, vynikající výhled z vozidla, mnohstranně využitelné odkládací plochy a úložné prostory a také mnoho nabíjecích terminálů dělají z MAN TGE mobilní pracoviště.

Detaily vozidla

Dvojitá kabina MAN TGE

 • Pohodlná kabina řidiče se čtyřmi dveřmi a místem pro až sedm osob
 • Velký dodatečný úložný prostor pod lavicemi
 • Závěsné zařízení pro přívěs s hmotností až 3500 kg

Dvojitá kabina MAN TGE

Vaše pracovní cesta vede přes štěrkové a lesní cesty? Žádný problém. Neboť nový MAN TGE vás přesvědčí svými třemi volitelnými variantami pohonu. A má mnoho místa - vzadu i vepředu.

Délka nástavby až 3,5 m

Flexibilní pro univerzální použití: vedle množství místa pro vaše spolujezdce vám dvojitá kabina TGE nabízí cca 7,1 m2 ložného prostoru.

Odpovídající pohon

Ozbrojen do každého terénu: náš dieselový motor přesvědčí svou výkonností a efektivností - s pohonem předních, zadních a všech kol.

Pohodlná kabina řidiče

Pohodlná, ergonomická kabina řidiče dvojité kabiny TGE nabízí vedle místa pro šest spolujezdců a vynikajícího výhledu z vozidla také mnoho odkládacích přihrádek a možností odkládání.

Detaily vozidla

Profesní řešení MAN TGE

 • Dlouholeté zkušenosti s individuálním řešením pro vozidla s nástavbou i bez ní
 • Všestranné spolupráce s certifikovanými výrobci vozidel s nástavbou i bez ní
 • Velký výběr z okamžitě dostupných oborových a individuálních vozidel s nástavbou i bez ní

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka exteriéru 360°Virtuální prohlídka interiéru 360°

Detaily vozidla

Co obdržíte při zakoupení lehkého užitkového vozidla MAN? Nový MAN TGE – nejen dodávka, ale také váš spolehlivý partner pro každodenní práci. Jeho potenciál překonávají již jen jeho funkce. Ať již se jedná o ložný prostor či nesčetné odkládací přihrádky v kabině – sem se vejde téměř všechno.


Motory

Podvozek TGE je poháněný jedním z našich výkonných dieselových motorů, které byly vyrobeny a otestovány pro vysokou míru životnosti. Naše motory se vyznačují robustností, efektivností a nízkými provozními náklady. Dle potřeby si můžete vybrat motorizaci, typ převodovky a pohonu tak, jak vám to vyhovuje. Ať už vaše práce vede skrz město, přes dálnici nebo přes hory i doly: s výkonem od 75 kW do 130 kW vás vaše TGE doveze bezpečně až do cíle.


Bezpečnost

Pro novou dodávku MAN TGE existuje celkem 18 jízdních asistenčních systémů a bezpečnostních systémů, které jsou částečně dostupné jako speciální vybavení za příplatek. Máte tak s sebou vždy bdělého spolujezdce, který vám například pomůže zaparkovat, bude vám krýt záda a komentovat váš styl jízdy pouze, pokud se vám to hodí.

Asistenční systém nouzového brzdění EBA

Jednou zase někdo, kdo myslí napřed. Sériový asistenční systém nouzového brzdění monitoruje dopravu před řidičem a varuje před příliš malými odstupy automatickým přibrzďováním. Díky tomu tak lze zmírnit závažnost nehod nebo autonehodám kompletně zabránit. Ve spojení s automatickou převodovkou je dokonce možné úplné zabrzdění do klidové polohy.

Aktivní asistent udržování jízdního pruhu LGS (Lane Guard System)

Konečně někdo, kdo má cit. A poté se zapne od rychlosti 65 km/h ještě také automaticky! Když ještě myslíte na práci nebo jste v myšlenkách už doma, roste nebezpečí nezáměrného opuštění jízdního pruhu. Aktivní asistent udržování jízdního pruhu LGS (Lane Guard System) vám pomůže udržovat vozidlo v jízdním pruhu. Díky tomu, že přemýšlí s vámi. A aktivně s vámi i řídí.

Asistent ochrany proti bočnímu nárazu

Doprava ze své nejkrásnější stránky. Vždy se něco děje: Asistent ochrany proti bočnímu nárazu monitoruje svými 16 ultrazvukovými snímači okolí a varuje před sloupy, zdmi a dokonce také chodci. A pokud stojí něco v cestě, zatímco vy parkujete nebo se zařazujete, spustí systém optický a akustický alarm.

Asistent jízdy s přívěsem

Fanoušek přívěsu. Chytřejší posouvá: Asistent jízdy s přívěsem vám usnadňuje couvání s přívěsem. Přitom pomocí joysticku určujete směr jízdy přívěsu pomocí nastavení zrcátka tím, že určujete požadovaný úhel ohybu. Zní to komplikovaně. Ale není.

Parkovací asistent

Občas ani nepohnout volantem. Ruce vzhůru! Tomu říkám parkovací místo! Parkovací asistent za vás převezme namáhavé točení volantem a zaparkuje vaši dodávku MAN TGE i do té nejmenší vhodné mezery. Vy musíte pouze přidat plyn a brzdit - díky tomu tak ušetříte sílu na opravdovou práci.

Asistent pro vyparkování

Mám oči i vzadu! Nechejte konkurenci za sebou. Pomocí asistenta pro vyparkování budete vědět, co se odehrává za vámi. Asistent vám pomůže při vyjíždění z parkoviště a bude sledovat okolní dopravu. V kritických situacích za vás asistent pro vyparkování přibrzdí nebo vám dokonce pomůže úplně zabrzdit.


Řešení nástaveb

Naše profesní kompetence – řešení přizpůsobené na míru pro váš podnik.

Kompetence vozidel s nástavbou i bez ní

Když má být vaše dodávka chladnější než ostatní. Praktičtější. Delší. Silnější. Výraznější. Poté máme pro vaše individuální potřeby perfektní řešení. Dodávku MAN TGE lze přestavět dle vašich přání – na sklápěč nebo zdvihací pracovní plošinu, jako záchranný vůz nebo mobilní autoservis.
Jsme vám k dipozici za účelem přizpůsobení vašeho TGE vašim požadavkům. Společně se specialisty na vozidla s nástavbou i bez ní, kteří s námi spolupracují již mnoho let jako partneři a kteří vyhovují našim vysokým požadavkům na kvalitu. Víme, že dodávka MAN TGE používaná v lesnictví musí splňovat jiné požadavky, než ta, která se používá k doručování balíků. Těžte výhody z naší odbornosti – vy nám řeknete co, my řekneme jak.

Řešení pro vozidla s nástavbou i bez ní

Nikdo nečeká na své nové vozidlo rád – a už vůbec ne, když jde o MAN TGE. Proto je zde velký výběr oborových řešení vozidel s nástavbou i bez ní) a individuálních nástaveb hotových již z výroby.

Příslušenství proti větru a povětrnostním vlivům

S našimi volitelnými nástavbami a naším příslušenstvím pro valníkové provedení MAN TGE s jednoduchou a dvojitou kabinou jste připraveni na vše.

Valníková nástavba

Zde naleznete téměř vše na: Pro podvozy MAN TGE jsou k dispozici korby valníku ve čtyřech různých délkách. Vyberte si 3500 mm, 4300 mm nebo 4700 mm pro jednoduchou kabinu nebo 2700 mm nebo 3500 mm pro dvojitou kabinu.

Plachtová nástavba a plachta

Robustní plachtová nástavba s připojitelnými deskami udělá z vašeho valníku MAN TGE pravou víceúčelovou zbraň - za každého počasí. Díky vysoce kvalitní plachtě je váš náklad chráněn před dešťovými přeháňkami a poryvy větru.

Úložný prostor

Skvělý úložný prostor: úložný prostor pro valníkové provedení. Nic neochrání váš přepravovaný náklad spolehlivěji před větrem a povětrnostními vlivy. Tento úložný prostor udělá z vašeho modelu MAN TGE opravdové užitkové vozidlo.

Skříňová nástavba firmy Schmitz Cargobull

Hospodárnost versus každodenní užitek: Skříňová nástavba firmy Schmitz Cargobull udělá z vaší jednoduché kabiny pravý univerzální model. Použitím materiálů optimalizovaných na hmotnost je možné užitečné zatížení až 1000 kg.

Skříňová nástavba je složená z nově vyvinutých sendvičových panelů a povrchových vrstev GFK, které jsou zároveň lehké i robustní. Další inovace: podlaha plně zatížitelná na celkové ploše, která umožňuje více užitečného nákladu a flexibility.

Zajištění nákladu je ve vaší skříňové nástavbě na palubě již z výrobny – díky kolejnicím Airline, které jsou po stranách zapuštěné do podlahy, díky spodní straně podlahové lišty, která je kolem dokola a díky dvěma řadám sloupkovým vázacím lištám na každé boční stěně ve výšce 600 mm a 1300 mm. A pokud to nestačí: volitelně máte k dispozici mnoho dalších možností zajištění.

O odpovídající osvětlení se postará průsvitná střecha, která rovnoměrně osvětluje vnitřní prostor skříňové nástavby denním světlem. A díky pozičním světlům a LED stropním světlům se senzorem pohybu se ve své skříňové nástavbě budete bez problémů orientovat i v noci.

Délka nástavby činí volitelně 3550 mm nebo 4350 mm.

Skříňové vozidlo Plus

Chcete ještě trochu víc? Pak se tedy jednoduše rozhodněte pro druhou řadu sedadel ve svém skříňovém vozidle. Řada sedadel je volitelně k dispozici v provedení se 3 nebo 4 sedadly a je integrovanou dělicí příčkou oddělena od ložného prostoru.

Délka nákladu ve skříňovém vozidle Plus činí u standardního rozvoru kol až 2770 mm (pod sedadlovou lavicí). Druhou řadu lze dodat pro skříňové vozidlo s normální a vysokou střechou a dlouhým rozvorem kol.